Електронна пошта
Телефон
Відділення ПТО:
(03435) 2-42-32
Рогатинський аграрний фаховий коледж створений 20 червня 1956 р. Відділення механізації сільського господарства функціонує з 2001 року на базі професійно – технічного училища №35, яке увійшло в структуру коледжу згідно із наказом Міністерства освіти України та Міністерства агропромислового комплексу України від 30 вересня 1997р. Відділення здійснює підготовку фахових молодших бакалаврів із спеціальності 208 "Агроінженерія" за освітньо-професійною програмою "Експлуатація та ремонт машин і обладнання агропромислового виробництва".
На відділенні стаціонарно навчаються 190 студентів за рахунок державного бюджету. Вони є активними учасниками навчально-виховного процесу в коледжі, художньої самодіяльності, спортивних міроприємств та загальних виховних заходів. Більшість студентів поступають на навчання в коледж за цільовими направленнями із виробництва. Тому випускники відділення механізації сільського господарства працевлаштовані після завершення навчання. Вони працюють на станціях технічного обслуговування, сільськогосподарських виробничих і переробних підприємствах, в ремонтних майстернях та фермерських господарствахпідприємствах на різних посадах.
На відділенні працюють досвідчені викладачі спеціальних дисциплін та майстри виробничого навчання, які мають великий педагогічний стаж та досвід практичної роботи по спеціальності.
До послуг студентів механічного відділення 12 лабораторій, 7 кабінетів спецдисциплін, 3 майстерні, машинотракторний парк, навчальне господарство, автотрактородром, майданчик практичного водіння легкового автомобіля, два спортивні зали, майданчик із футбольним полем та комплексом спортивних тренажерів. Разом із дипломом фахового молодшого бакалавра про отримання кваліфікації «Фаховий молодший бакалавр з агроінженерії» та атестатом про повну загальну середню освіту студенти складають іспити і отримують свідоцтво з робітничої професії: «Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування», посвідчення «Тракториста – машиніста сільськогосподарського виробництва» категорій «А1», «А2», «В1» та «Водій автотранспортних засобів» категорії «В»,«С1»,«С».
Велику увагу на відділенні приділють практичному навчанню, воно є обов’язковою і невід’ємною складовою процесу підготовки спеціалістів у навчальному закладі.
Метою практичного навчання є:
Практичне навчання студентів передбачає безперервність та послідовність його проведення при здобутті освітньо-професійного ступеня «фаховий молодший бакалавр».
Цікаво проходять на відділенні тижні фахової циклової комісії загальнотехнічних дисциплін. В рамках якого проводяться різноманітні конкурси, цікаві зустрічі, олімпіади, виховні заходи. Під час проведення конкурсу «Кращий за професією» студенти мають можливість проявити себе, продемонструвати отримані практичні навички, набути корисного досвіду у виконанні виробничих завдань. За результатами роботи кращі студенти нагороджуються грамотами та цінними призами від дирекції коледжу.
З метою забезпечення якісної підготовки сучасного спеціаліста коледж має укладені тристоронні договори з передовими аграрними, переробними та ремонтно – транспортними підприємствами району, які є базами практики для студентів механічного відділення. Це МГПС «Росана», ПАТ «Рогатинавто», підприємство «HSBServiseCentre», ремонтне підприємство ТзОВ «Орзон», станція технічного обслуговування ТзОВ «Інтергарант», ТзОВ "Захід-Агро МХП" та інші.
Добре організована на відділенні виховна і спортивно-масова робота. Студенти відділення є активними учасниками і організаторами різноманітних виховних заходів, гуртків художньої самодіяльності, творчих колективів. Більшість учасників танцювального колективу коледжу «Юність Опілля», який носить звання «Народний художній колектив», саме студенти відділення механізації сільського господарства. Спортивні здобутки студентів та викладачів відділення щорічно відзначені грамотами та цінними призами. Вони достойно захищають честь відділення та коледжу на спортивних змаганнях різного рівня.
Невід’ємною складовою навчально-виховного процесу є робота в гуртках технічної творчості. Студенти відділення мають можливість розвивати свої творчі таланти і задуми, проектувати і створювати різноманітні сільськогосподарські знаряддя власної конструкції, машини і агрегати, ковані вироби та інші студентські роботи.
Невід’ємною складовою навчально-виховного процесу є робота в гуртках технічної творчості. Студенти відділення мають можливість розвивати свої творчі таланти і задуми, проектувати і створювати різноманітні сільськогосподарські знаряддя власної конструкції, машини і агрегати, ковані вироби та інші студентські роботи.