Рушійною силою розвитку сучасного суспільства є інформатизація. Процес інформатизації швидко поширюється і в освітянському просторі, залучаючи всі навчальні ланки, в тому числі вищі навчальні заклади, та спричиняє не тільки появу нових термінів, а й зміну формату навчального процесу, який зорієнтований на максимальну оптимізацію навчання до потреб його учасників.

Основним критерієм ефективності використання нових інформаційно-комунікаційних технологій в системі вищої освіти є вже не просто вміння працювати з комп’ютером, а уміле володіння сучасними програмними засобами, Інтернет ресурсами тощо.
Педагог, який сьогодні широко використовує у своїй професійній діяльності інформаційно-комунікаційні технології, може вважатися креативним.
Викладачі коледжу в своїй роботі використовують інформаційно-комунікаційні технології: комп’ютер, Інтернет, різноманітне програмне забезпечення, мультимедійні технології, розробки і використання електронних підручників тощо.

Електронний підручник – це навчальне електронне видання з систематизованим викладом дисципліни (її розділу, частини), в якому за допомогою відповідних програмних засобів взаємопов’язуються текстова, звукова, графічна та інша інформація, що забезпечує безперервність і повноту дидактичного циклу процесу навчання, служить для групового, індивідуального або індивідуалізованого навчання, відповідає навчальній програмі та призначена для використання у навчальному процесі.
Впровадження інноваційних технологій навчання викладачі коледжу провели майстер-клас на тему: „Цифрова педагогіка – шлях до формування творчої особистості студентів засобами інформаційно-комунікаційних технологій”.

Викладачі  коледжу поділилися досвідом створення електронних підручників .Викладач  спецдисциплін ,завідувач відділенням  механізації  сільського господарства  Пазюк В.Р.презентував  електронний підручник з дисципліни”Машини і обладнання  для тваринництва”.

 

Як  член науково-методичної ради  спеціальності “Агроінженерія”НМЦ “Агроосвіта” Міністерства освіти і науки України ,керівник  групи аграрних закладів зі створення електронних підручників  поділився  деякими  нюансами і методичними порадами .

Викладач спецдисциплін Замковий С.І. презентував електронні підручники з дисциплін”Основи  технічної  творчості” і ” Технічна механіка”.

 

Викладач  спецдисциплін  Іванческу О.І.презентував електронний підручник з дисципліни “Сільськогосподарські машини”.

 

Викладач  біології  Рутило О.І.презентував електронний підручник з предмета” Біологія”

Викладач  інформатики і комп”ютеризації  Веркалець Р.В. як фахівець у цій справі  надав  технологічні поради,зробив аналіз програм  тощо  у створенні електронних підручників.

 

Обговоривши ці питання, викладачі-учасники майстер-класу  прийшли до висновку:
– впровадження інформаційно-комунікаційних, мультимедійних технологій змінює систему освіти, робить навчально-виховний процес у ВНЗ більш ефективним і більш результативним;
– в результаті підвищується мотивація студентів до навчання, розвивається самостійність, креативне мислення і загалом особистість студента;
– це змушує викладачів постійно підвищувати свою професійну підготовку, розвивати творчість, креативність;
– це сприяє реалізації соціальної мети, а саме: інформатизації суспільства;
– на цьому шляху є певні труднощі, помилки, яких не уникнути в майбутньому;
– варто бути творчою особистістю, креативність якої постійно зростає.

Print Friendly, PDF & Email

Головна

Контакти

koledg@ronet.com.ua

+38(03435)2-14-48

 2023 – 2024 Рогатинський аграрний фаховий коледж

Меню
×