Національно-патріотичне виховання

Патріотичне виховання – це сфера духовного життя, яка проникає в усе, що пізнає, робить, до чого прагне, що любить і ненавидить людина, яка формується.

                                                                                                                      В.О. Сухомлинський

В умовах українських реалій, коли Україна зусиллями та ціною життя українських військових, добровольців, волонтерів відстоює свободу і територіальну цілісність, пріоритетного значення набуває національно-патріотичне та військово-патріотичне виховання молоді.

Національно-патріотичне виховання як складова ланка освітнього процесу ставить перед собою такі завдання: формування почуття патріотизму, любові до свого народу, його історії, культурних та історичних цінностей; виховання громадянських почуттів і свідомості, поваги до Конституції та законів України, соціальної активності та відповідальності за доручені державні та громадські справи.

У Рогатинському аграрному фаховому коледжі створена система виховної роботи, що дає можливість охоплювати виховним впливом всіх здобувачів освіти – від першого курсу до останнього, здійснювати виховний процес як у навчальний, так і в позанавчальний час. Виховання студентів та учнів забезпечується через діяльність всіх структурних підрозділів коледжу.

Заходи з виховної роботи, які відбуваються у Рогатинськогу аграрному фаховому коледжі здійснюються відповідно до концепції національно-патріотичного виховання у системі освіти в Україні від 6.06.2022 р. У навчальному закладі розроблена власна Концепція та план заходів національно-патріотичного виховання.

Національно-патріотичне виховання у нашому навчальному закладі здійснюється під час проведення навчальних занять, через систему виховних заходів, гурткову роботу, проведення екскурсій, написання науково-дослідницьких робіт.

Провідна роль у вихованні молоді належить українській мові як духовному стержню нації. Рідна мова – найважливіший засіб патріотичного виховання. Студентська молодь має усвідомити, що без оволодіння державною мовою неможливо стати повноцінним громадянином своєї держави, патріотом України. У нашому коледжі велика увага приділяється збереженню і примноженню духовних цінностей, культурних національних традицій, шанобливому ставленню до української мови. Свідченням цього є такі щорічні заходи, як тематичні вечори вшанування видатних українців, «Дні української писемності та мови», «Дні рідної мови», патріотичні заходи «Буде тобі враже як Шевченко скаже», «Вони для нас виборюють життя», літературна кав’ярня «Лінині вірші».

Студенти коледжу щороку беруть участь в Міжнародному конкурсі знавців рідної мови імені Петра Яцика, мовно-літературному конкурсі учнівської і студентської молоді імені Тараса Шевченка, обласних конкурсах читців поезії.

Великий виховний потенціал мають такі дисципліни як історія України, громадянська освіта та мистецтво. Стрижневим моментом системи формування патріотичних якостей повинні стати історичні традиції перемог українського воїнства, самопожертва в ім’я захисту Батьківщини. Особливого значення набуває ознайомлення з історією героїчної боротьби українського народу за державну незалежність протягом свого історичного шляху, зокрема, у ХХ-ХХІ століттях це ОУН-УПА, Голодомор, дисидентський рух, студентська Революція на граніті, Помаранчева революція, Революція Гідності. Небайдужими залишають молодь історичні приклади прояву патріотизму однолітків (бій під Крутами, участь студентства в подіях Майдану та російсько-українській війні).

Живим прикладом мужності і героїзму є захисники України, що боронили країну в минулому і зараз обороняють нашу державу від російської агресії. Випускники нашого навчального закладу без вагань стали на захист рідної землі. Сьогодні ми пишаємося такими іменами, як Руслан Трач, Андрій Вивка, Віктор Осяцький, Роман Бандура. У навчальному закладі створена Дошка пам’яті випускників коледжу, які загинули героїчною смертю в битві за волю на східному кордоні України. Щоденно о 9 годині ранку у коледжі відбувається вшанування пам’яті героїв, які загинули у війні із Росією, хвилиною мовчання.

Важливу роль у збереженні національної самоідентичності відіграє День Вишиванки, який відзначається у третій четвер травня. У коледжі щорічно відбуваються тематичні флешмоби, дефіле у національному одязі.

Окремої уваги заслуговує сучасна волонтерська діяльність студентів, учнів та викладачів. Увесь колектив долучається до акції збору медикаментів, теплих речей, продуктів харчування для воїнів.

Як відомо, велике починається з малого. Любов до України починається з любові до рідного дому, рідної малої батьківщини. Студенти вивчають історію опільського краю, збирають матеріали на тему «Рогатинщина у віхах історії». У коледжному музеї зібрані унікальні фото, архівні матеріали, біографічні відомості про відомих випускників, цікаві зразки вишиванок притаманних для Опілля.

Зібрані матеріали є діючим центром національно-патріотичного виховання молоді, бо використовуються під час проведення виховних заходів, відзначення знаменних, пам’ятних дат.

Куратори та класні керівники на виховних годинах відкривають перед молоддю яскраві сторінки історії української держави, вчать студентів розуміння і необхідності дотримання норм і принципів чинного законодавства України, поваги до прав і свобод інших людей, шанобливого ставлення до державних символів.

Туристичні поїздки та краєзнавчі екскурсії – одна з найефективніших форм національно-патріотичного виховання студентів. Заслуговує на увагу досвід викладачів мистецтва, які практикують екскурсії опільським краєм, в ході яких студенти та учні мають змогу самостійно провести екскурсії, для цього вони не лише складають маршрути, але й опрацьовують чимало інформації  з історії рідного краю.

Уже традиційними у коледжі стали тижні правових знань. Забезпечують формування у студентів та учнів норм правової культури, поваги до Конституції, законодавства України, законів такі виховні заходи «Закон-єдиний для всіх», «Закон і право», «Право в нашому житті», «Кримінальна відповідальність неповнолітніх».

Робота зі національно-патріотичного виховання здійсняється вихователем гуртожитків. Зокрема відбуваються заходи відповідно до календаря знаменних подій. Вихователь гуртожитків налагодила співпрацю із міською бібліотекою для дітей та юнацтва.

Популяризація національної спадщини відбувається з гуртках художньої самодіяльності. Народний аматорський колектив «Юність Опілля» є постійним учасником обласних  та регіональних конкурсів та фестивалів.

Народний-амоторський хоровий колектив «Опільські роси» є

Педагогічний колектив спрямовує свої зусилля на виховання студентів та учнів у дусі патріотичного обов’язку, готовності до військової служби. З метою формування у молоді морального фундамент патріотизму, щороку для студентів та учнів проводяться військово-спортивні конкурси та змагання, виховні заходи для старшокурсників, які передбачають зустрічі із кадровими офіцерами.

Систематичне та цілеспрямоване навчально-патріотичне виховання сприяє формуванню в студентів та учнів високої патріотичної свідомості, почуття любові до України, готовності до виконання громадянських і конституційних обов’язків та є складовою ланкою навчального процесу

 

Перша лекція патріотичного спрямування "Україна у моєму серці"

Формування поваги до державних символів

Збереження та розвиток національної культури

Плекаємо рідну мову

Конкурси читців поезії

Прагнемо миру

Флешмоб до Дня миру

Молебень до Дня захисників та захисниць України, Дня українського козацтва

Готуємся до оборони країни

Військово – польові збори студентсько – учнівської молоді

Вервиця - оберіг для воїна

Допомога захисникам та захисницям

Екскурсії в музеї краю

Інтелектуальні патріотичні ігри

Патріотизм складає найважливішу ціннісну основу будь-якого демократичного суспільства і виступає суттєвим внутрішнім мотивом для саморозвитку і розкриття всіх потенційних соціальних можливостей в духовній, економічній і соціальній сферах життя суспільства.

Print Friendly, PDF & Email
Меню
×