Соціальний захист

      Забезпечення прав студентів та учнів, які потребують соціального захисту, є пріоритетом в роботі психологічної служби коледжу. Відповідно до законодавчих актів України, Конвенції ООН про права дитини, Положення про психологічну службу в Рогатинському аграрному фаховому коледжі проводиться постійний моніторинг та виявлення дітей з сімей, які відносяться до категорії  «соціально незахищених», що потребують соціального супроводу і патронажу. Діти цих категорій перебувають під постійною увагою психологічної служби, отримують повний пакет соціального забезпечення.  

На сьогодні в закладі навчаються:  13 студентів та 5 учнів  сиріт та 35 студентів, 20 учнів з неповних сімей;  16 студентів та 7 учнів з інвалідністю; 24 студентів, 15 учнів – з малозабезпечених сімей; 76 студентів та 29 учнів – з багатодітних сімей.

Зокрема, студенти пільгових категорій, які зараховані на денну форму навчання за державним замовленням і яким з урахуванням рейтингу не призначено академічну стипендію (крім дітей-сиріт та осіб з їх числа), мають право отримувати соціальну стипендію. Діти-сироти і особи з їх числа можуть отримувати одночасно і академічну стипендію (у разі її призначення) і соціальну стипендію.

Відповідно до законодавства, стипендіальний фонд України передбачає два види стипендій – соціальні (для соціально незахищених громадян, пільговиків) і академічні (за досягнення в навчанні). 

Крім того, важливим критерієм при визначенні права студента на соціальну стипендію є матеріальний стан сім’ї. Так, відповідно до внесених у законодавство змін, соціальні стипендії надаються студентам вищого навчального закладу, виходячи з рівня доходу сім’ї та успіхів у навчанні, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Урядом було удосконалено порядок виплати соціальних стипендій. Так, Кабінет Міністрів України 23 січня 2019 року прийняв Постанову «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. № 423 та від 28 грудня 2016 р. №1045». Постанова розширила категорії одержувачів соціальних стипендій, з наданням права на отримання соціальних стипендій всім учасникам бойових дій, в тому числі особам, визнаним потерпілими учасниками Революції гідності, особам з інвалідністю, отриманої внаслідок війни та учасникам здійснення заходів щодо забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі й стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій і Луганській областях і їх    дітям, які є студентами вищих навчальних закладів. 

Згідно «Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів», право на соціальні стипендії мають студенти, які не отримують академічних стипендій, не перебувають на держзабезпеченні (крім сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування), не знаходяться в академічній відпустці і належать до однієї з наступних категорій:

Print Friendly, PDF & Email

 2023 – 2024 Рогатинський аграрний фаховий коледж

Меню
×