РОБОТА З МОЛОДИМИ СПЕЦІАЛІСТАМИ – ПРІОРИТЕТНА ЛАНКА МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ
Молодий спеціаліст стає хорошим учителем, перш за все,
завдяки обстановці творчої праці…
В.Сухомлинський
В умовах реформування національної системи освіти в Україні винятково важливого значення набуває систематична робота з молодими педагогічними працівниками. Реалізується вона різними шляхами, але основним є організація і проведення на належному рівні методичної роботи.
Методична робота здійснюється практично постійно і найбільш повно враховує запити та потреби педагогічних працівників, більш динамічно реагує на потреби педагогічної практики, її зміст визначається як загальними цілями здобуття української національної освіти, так і конкретними знаннями, які витікають з реального стану професійної діяльності педагогічних працівників.
На кожному етапі роботи педагога методичний кабінет старається надавати практичну допомогу викладачам у поліпшенні вивченні основ наук, підвищенні фахового рівня і педагогічної майстерності, вивчає і аналізує стан навчально-виховного процесу в коледжі, її результативність, сприяє участі їх у різних формах методичної роботи.
Ось і , нещодавно , 17 січня 2013 року в коледжі відбулося чергове заняття Школи молодого педагога.
«Методика проведення інтегрованого заняття»-тема виступу викладача економічних дисциплін Мирослави Іванівни Дуркач.
Педагог розповіла про мету, значення і переваги такого заняття, а також поділилася досвідом проведення таких занять.
Велику цікавість викликало проведення тренінгового заняття на тему «Культура професійного спілкування», яке провів завідувач відділення ветеринарної медицини, викладач спецдисциплін Роман Благий.
Молоді викладачі поспілкувалися між собою, виконуючи різноманітні вправи.
Вони також вирішували педагогічні ситуації, будучи в ролях як викладачів , так і в ролі студентів.
Наприкінці заняття були висловлені побажання один одному , а також пропозиції щодо проведення таких занять.
Ця форма методичної роботи спрямована на формування творчої активності, розвиток ініціативи молодого педагога, узагальнення і поширення його першого досвіду, зростання авторитету серед колег.