Побутова праця. Це також складова системи трудового виховання студентів та учнів. Вона передбачає підтримання порядку і чистоти в навчальних аудиторіях, майстернях, лабораторіях, рекреаціях, на подвір’ї. Роботу із самообслуговування здобувачі освіти виконують і в гуртожитку: прибирання приміщень, готування їжі, приведення в порядок одягу, взуття тощо.
Організовуючи трудове виховання молодого покоління, слід враховувати усі чинники, які підвищують його ефективність.
Важливим елементом трудового виховання здобувачів освіти є формування чітко вираженої позитивної трудової мотивації. Адже від бажання ефективно працювати значною мірою залежить активність особистості до оволодіння професійною майстерністю, до нормалізації умов трудової діяльності. Психологи стверджують, що людина найчастіше зупиняється не там, де вона “не може” (наприклад, вичерпала свої функціональні можливості, здібності тощо), а там, де вона “не хоче”, тобто де не зацікавлена, не бачить позитивного ефекту чи необхідності.
Істотне значення для трудового виховання студентів та учнів має творчий характер праці. Підбираючи завдання відповідної складності, здобувачів освіти залучають до вдосконалення виробничих процесів (знарядь праці, технології, організації праці). Для цього їм доводиться вносити свої пропозиції, спираючись на власний досвід, застосовувати свої знання та вміння в нових умовах. На виробництві найвища ефективність від творчої роботи досягається під час залучення їх до дослідництва.
Нові можливості для трудового виховання відкриває встановлення трудових відносин між учасниками трудових процесів. За колективного характеру діяльності ніхто не може залишатися байдужим до ледарів, бо результати роботи кожного позначаються на результатах роботи колективу загалом. Сильніші починають допомагати слабшим, а відповідальність слабших значно зростає. Усі усвідомлюють, що від єдності колективу значною мірою залежить успіх у роботі, починають поважати колектив, розуміти його силу.
У трудовому вихованні студентів та учнів необхідно, щоб пропонована їм праця ґрунтувалася на таких важливих засадах: ефективне використання робочого часу, раціональні прийоми праці, економне витрачання матеріалів, електроенергії, дотримання особистої гігієни й техніки безпеки тощо.
Рогатинський аграрний фаховий коледж має відрегульовану систему збирання і аналізу інформації про діяльність своїх випускників. Це дає змогу оперативно розв’язувати проблеми, позв’язані з удосконаленням трудової підготовки майбутніх фахівців.
У навчальному закладі передбачено створення умов для формування професійно-трудової культури майбутніх фахівців. З цією метою забезпечено комплексне управління трудовим вихованням з боку педагогічного колективу.
Критерієм трудової вихованості студентів є висока особиста зацікавленість і продуктивність праці, відмінна якість продукції, трудова активність і творче, раціоналізаторське ставлення до процесу праці, трудова, виробнича, технологічна дисципліна.