Педагог – майстер, і тільки він має розвинені пізнавальні здібності, досконалі знання навчального матеріалу, як з боку змісту, так і форми, як його сутності, так і методу викладання.
А. Дистервег
Педагогічна практика дає підстави зробити висновок про те, що обмін досвідом може суттєво підвищити якість освіти. Педагогічний досвід викладача ЗФПО є підґрунтям, на якому зростає його педагогічна майстерність.
На професійний розвиток викладача впливають внутрішня і зовнішня сфери. Внутрішня сфера, яка складається з п’яти „само”: самоосвіти, самовдосконалення, саморозвитку, самовиховання, самоаналізу. Зовнішня сфера – це педагогічні поради, постійно діючі семінари, методичні об’єднання, творчі групи та інші форми методичної роботи.
Саме педагоги, освітні компоненти яких формують ОПП Ветеринарна медицина спеціальності 211 Ветеринарна медицина, обмінялися досвідом з важливих питань освітнього процесу.
Впровадження компетентнісного навчання, яке спрямоване на розвиток в студентів компетентностей, які в майбутньому обов’язково допоможуть їм досягти успіху. Водночас основну увагу зосереджували саме на результатах навчання, одним із яких є здатність діяти в різноманітних проблемних ситуаціях. Багато цікавих думок було висловлено щодо дотримання студентоцентризму (налагодження ефективної взаємодії з здобувачами освіти). Викладач не має бути просто джерелом знань, такою собі живою енциклопедією, ні. Насамперед викладач – це людина, яка активно спілкується з іншими учасниками освітнього процесу.
Педагоги поділилися досвідом щодо критеріїв оцінювання, дотримання академічної доброчесності, освітньої траєкторії здобувача освіти, впровадження інноваційних технологій навчання, здійснення практичного навчання тощо. Система освіти змінюється кардинально: тепер необхідно не лише дати студентам знання, а й навчити застосовувати їх у повсякденному житті. До такого висновку прийшли наші педагоги.