181 Харчові технології

Опис освітньо-професійної програми

І. Загальна інформація про освітньо-професійну програму

ID ОПП у ЄДЕБО

42989

Назва ОПП

Зберігання, консервування та переробка м’яса

Спеціальність

181 Харчові технології

Галузь знань

18 Виробництво та технології

Освітня кваліфікація

Фаховий молодший бакалавр з харчових технологій

Вимоги до осіб, які можуть розпочати навчання за програмою

Базова середня освіта (з одночасним виконанням освітньої програми профільної середньої освіти, тривалість здобуття якої становить два роки), повна загальна середня освіта

(профільна середня освіта), професійна (професійно-технічна) освіта, фахова передвища освіта або вища освіта

Придатність до працевлаштування

Фаховий молодший бакалавр здатний займати первинні посади відповідно до Національного класифікатора України «Класифікатор професій 003:2010»:

-1312 Керівники малих підприємств без апарату управління, а саме: директор (керівник) малого промислового підприємства (фірми);

-3436 Помічник керівника, а саме:

-3436.2 Помічники керівників виробничих та інших основних підрозділів;

-3436.3Помічники керівників малих підприємств без апарату управління;

-3111 Технік-лаборант( хімічні та фізичні дослідження);

-3152 Інспектор з контролю якості продукції;

-3211 Технік-лаборант (біологічні дослідження);

-3340 Майстер виробничого навчання;

-3540 Технік-технолог з виробництва м’ясних продуктів.

-5122 Виробник харчових напівфабрикатів

Академічні права

Продовження навчання за початковим (короткий цикл) або першим (бакалаврський) рівнем вищої освіти. Набуття додаткових кваліфікацій у системі освіти дорослих, у тому числі післядипломної освіти.

Місце провадження освітньої діяльності за ОПП

Івано-Франківська область, Івано-Франківський район, м. Рогатин, вул. М.Шашкевича, 61, поштовий  індекс: 77001

Керівник підрозділу, відповідального за ОПП (ПІБ, посада)

Мартишин Іван Володимирович

завідувач технологічного відділення

Електронна адреса керівника підрозділу, відповідального за ОПП

martishin.ivan@gmail.com

Контактні телефони керівника підрозділу, відповідального за ОПП

0968565263

ІІ. Інформація щодо форми й термінів навчання на освітньо-професійній програмі:

Форма здобуття освіти

Термін навчання

денна

3 роки 6 місяців – на основі базової середньої освіти із одночасним виконанням програми профільної (повної загальної) середньої освіти, тривалість здобуття якої становить два роки;

2 рік 10 місяців – на основі повної загальної середньої освіти.

 

ІІІ. Інформація щодо контингенту здобувачів фахової передвищої освіти за освітньо-професійною програмою (зокрема й на випуску):

 

Контингент за даними ЄДЕБО станом на 01.10.2024

І

ІІ

ІІІ

ІV

25

24

25

24

 

  1. Загальна характеристика освітньо-професійної програми

Освітньо-професійну програму розроблено у 2020 році на основі нормативних документів фахової передвищої освіти, зокрема, Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про фахову перед вищу  освіту» з метою підготовки фахових молодших бакалаврів з харчових технологій,  які здатні на основі сформованих інтегральної, загальних і спеціальних компетентностей, програмних результатів навчання виконувати професійну діяльність. 

У 2021 році освітньо-професійну програму приведено у відповідність до стандарту фахової передвищої освіти зі спеціальності 181 Харчові технології освітньо-професійного ступеня «фаховий молодший бакалавр», затвердженого Наказом Міністерства освіти і науки України №1244 від 17.11.2021 «Про затвердження стандарту фахової передвищої освіти зі спеціальності 181 Харчові технології галузі знань 18 Виробництво та технології освітньо-професійного ступеня «фаховий молодший бакалавр», введеного в дію з 2021-2022 навчального року. Нову редакцію ОПП затверджено Педагогічною радою Рогатинського аграрного фахового коледжу (Протокол від 16 грудня 2021 р.  №5), введено в дію з 1.09.2021 року наказом директора коледжу від 16 грудня 2021 року  № 46. 

В подальшому ОПП щорічно переглядалась та удосконалювалася згідно Положення про порядок розроблення, затвердження, моніторингу та перегляду освітньо-професійних програм відповідно до пропозицій роботодавців, результатів опитування здобувачів освіти та викладачів коледжу.

В подальшому ОПП щорічно переглядалась, удосконалювалася та оновлювалася згідно Положення про порядок розроблення, затвердження, моніторингу та перегляду освітньо-професійних програм відповідно до пропозицій роботодавців, результатів опитування здобувачів освіти, випускників та викладачів коледжу (протоколи Педагогічної ради №1 від 30.08.2022 р., №7 від 26.05.2023 р., № 8 від 20.06.2024 р.).

Цілі навчання за ОПП: формування у здобувачів фахової передвищої освіти здатності вирішувати типові спеціалізовані задачі в харчовій галузі, організовувати та вести технологічні процеси харчових та суміжних виробництв, що вимагають застосування теоретичних основ та практичних навичок, систем управління якістю та безпечністю харчової продукції, нести відповідальність за результати своєї діяльності.

Атестація випускників спеціальності 181 Харчові технології за освітньо-професійною програмою «Зберігання, консервування та переробка м’яса» проводиться у формі кваліфікаційного іспиту після виконання студентами у повному обсязі навчального плану.

Освітньо-професійна програма

Print Friendly, PDF & Email

 2023 – 2025 Рогатинський аграрний фаховий коледж

Меню
×