➢ формування в учасників освітнього процесу нетерпимого ставлення до насильницьких моделей поведінки, усвідомлення булінгу (цькування) як порушення прав людини;
➢ заохочення всіх учасників освітнього процесу до активного сприяння запобіганню булінгу (цькуванню).
Діяльність щодо запобігання та протидії булінгу (цькуванню) відображається в Плані заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) серед здобувачів освіти Рогатинського аграрного фахового коледжу (далі – План).
Розроблення, затвердження та оприлюднення Плану забезпечує директор коледжу в межах наданих йому повноважень щодо створення безпечного освітнього середовища у коледжі, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації, в тому числі булінгу (цькування). Планування відповідних заходів здійснюється за результатами моніторингу стану освітнього середовища у коледжі.
Заплановані заходи мають на меті:
➢ спрямовуватись на задоволення потреб Коледжу у створенні безпечного освітнього середовища;
➢ мати вимірювані показники ефективності;
➢ залучати всіх учасників освітнього процесу.
План розробляється до початку навчального року. Протягом навчального року директор Коледжу забезпечує проведення моніторингу (за потреби, але не рідше одного разу на півріччя) ефективності виконання Плану та внесення (за потреби) до нього змін.
Заплановані заходи можуть відбуватись у будь-якій формі: зустрічі, бесіди, консультації, лекції, круглі столи, тренінги, тематичні заходи, конкурси, спільні перегляди та обговорення тематичних відеосюжетів, літературних творів, матеріалів засобів масової інформації, особистого досвіду, запрошення гостей, у формі рольових ігор та інших організаційних формах.
До заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) у Коледжі, належать дії щодо:
➢ організації належних заходів безпеки відповідно до законодавства;