Школа молодого педагога
Не вчи камінь котитися,
сама природа навчила його.
Прийми лише перешкоду,
і він сам покотиться.
Г.Сковорода
Відбулося чергове заняття Школи молодого педагога, на якому розглянуто важливі питання організації навчально-виховного процесу.
„Методичне проведення семінарських, практичних і лабораторних занять” –
cаме цю тему висвітлили досвідчені викладачі, які поділилися досвідом проведення:
– практичних занять (завідувач механічним відділенням, викладач спецдисциплін Пазюк Володимир Романович);

– лабораторних занять(завідувач ветеринарним відділенням, викладач спецдисциплін Благий Роман Степанович);

– семінарських занять (завідувач навчально-методичним кабінетом, викладач суспільних дисциплін Замкова Галина Павлівна).
Найголовніше заохочення і найсильніше (та не завжди дійове) покарання в педагогічній практиці – оцінка. Це найгостріший інструмент, використання якого потребує величезного вміння і культури.
В.Сухомлинський
Розгляд системи опитування студентів і учнів, перевірка їх знань, умінь і навичок. Критерії оцінювання навчальних досягнень студентів.
У навчальному процесі оцінка (рівень знань студента) служить також важливим організаційним фактором задоволення певних соціальних потреб особистості, є умовою стимулювання підвищення навчальної активності й розвитку навичок та вмінь. Але стати засобом задоволення соціальних потреб, на наш погляд, оцінка може при виконанні деяких вимог. По-перше, вона повинна відбивати рівень знань студента і бути значущою не тільки для студента й викладача, а й для навчальної групи в цілому. У противному разі, незалежно від рівня оцінок, ставлення до засвоєння знань може бути індиферентним у тих, хто навчається. По-друге, вона повинна обов’язково зумовити визнання з боку суспільства. По-третє, оцінювання повинно бути ефективним за своїми наслідками. З одного боку, оцінка повинна спонукати студента до подальшого поглиблення знань з предмета, який вивчається, з іншого – формувати визначений соціальний статус студента в очах однокурсників, викладачів і самого студента, повинна гарантувати адекватне стимулювання навчальної активності студента. Четверте – щоб оцінка знань була дійовою, а смисл її був зрозумілим вона повинна мати чітко сформульовані критерії в рамках кожного навчального предмета.
Особливості 12-бальної та 5-бальної шкали оцінювання навчальних досягнень студентів.
Власне, з цими особливостями оцінювання поділилися досвідом
завідувач технологічним відділенням,викладач спецдисциплін Гладун М.С.

і завідувач відділенням ПТО, викладач суспільних дисциплін Баран О.М.
