Навчально-методичний комплекс як один із ефективних засобів проведення занять
Саме така тема майстер-класів, запланованих згідно плану роботи педпрацівників коледжу на зимові канікули.
Розроблення різних видів навчально-методичного забезпечення навчальних дисциплін здійснюються відповідно до чинного порядку, визначеного Міністерством освіти і науки України і Положенням про НМЗ, впроваджуючи аспекти Болонського процесу, дуальної освіти тощо.
Комплексно-методичне забезпечення предмета (дисципліни) – це розробка і створення оптимальної системи учбово-методичної документації і засобів навчання, необхідних для повного і якісного навчання.
До складових навчально-методичного забезпечення, які розробляються вищим закладом освіти, належать: робочі навчальні плани та програми; навчальні програми з вибіркових навчальних дисциплін; навчальні посібники; інструктивно-методичні матеріали до семінарських, практичних і лабораторних занять; індивідуальні семестрові завдання проблемного характеру для самостійної роботи студентів з навчальної дисципліни; контрольні завдання до семінарських, практичних і лабораторних занять; контрольні роботи з навчальних дисциплін для перевірки рівня засвоєння студентами навчального матеріалу; методичні матеріали для студентів з питань самостійного опрацювання фахової літератури, написання курсових і дипломних проектів (робіт); інші матеріали, які визначає викладач (предметна або циклова комісія), вищий заклад освіти.
Робота над методичним забезпеченням є цікавий і творчий процес, якщо викладач підходить до його створення найперше з відповідальністю, креативністю не для перевірки, а для ефективності навчального процесу і робота над ним є постійна.
Викладачі коледжу постійно працюють над удосконаленням своїх методичних матеріалів, розуміючи свою персональну відповідальність.
І власне, викладачі, в яких навчально-методичні комплекси в ідеальному стані представили їх, щоб інші колеги, а особливо молоді педагоги, перейняли досвід.
Для викладачів спецдисциплін викладач Петращук В.М. презентувала власні навчально-методичні комплекси, практичне їх використання, дала поради щодо їх удосконалення в своїй роботі.
Викладач спецдисциплін Іванческу О.І. презентував свої навчально-методичні комплекси. Особливу увагу Олександр Іларіонович звернув на методичне забезпечення практичних занять, курсового і дипломного проектування.
Викладач суспільних дисциплін Замкова Г.П. представила методичне забезпечення семінарських занять.
Для викладачів загальноосвітніх дисциплін навчально-методичні комплекси презентувала викладач німецької мови Приплоцька Г.В.
Підводячи підсумки педагогічні працівники прийшли до висновку:
– використання на заняттях комплексного методичного забезпечення дозволяє підтримувати в студентів постійний інтерес до вивчення предмета чи дисципліни, ефективно здійснювати контроль знань, домагатися належного засвоєння матеріалу, організовувати самостійну роботу студентів на заняттях і поза ними;
– комплексне методичне забезпечення, яке чітко систематизоване, створена картотека всіх наявних матеріалів дозволяє вільно орієнтуватися в існуючих засобах навчання.
Тому, робота над удосконаленням методичного забезпечення продовжується, незважаючи навіть на стаж роботи чи предмет (дисципліну), яку читають викладачі. В цьому полягає один із критеріїв творчості викладача.