Гуртожиток- наш дім

У гуртожитках Рогатинського аграрного фахового коледжу кожен відчуває свою  соціальну значущість
 
     Життя здобувачів освіти було б не цікавим і не повноцінним без проживання в гуртожитку. Існує вислів: «Хто не жив у гуртожитку, той не відчув смак справжнього студентського життя». Саме в гуртожитку молода людина має усі можливості для всебічного саморозвитку, стає дорослою, навчається самостійно ухвалювати важливі рішення та брати відповідальність за власне життя та життя інших.
     Атмосфера гуртожитку допомагає  юному поколінню  знаходити спільну мову з навколишнім світом, прокладати свій шлях у житті, досягаючи певних успіхів, водночас не замикатися у собі, не конфліктувати, а навчатися жити в спільноті.

Виховна робота в гуртожитках

Організація поселення

Здобувачі освіти з інших населених пунктів мають можливість проживати у  гуртожитках Рогатинського аграрного фахового коледжу. Кожному з них, за бажанням, надається місце у гуртожитку. Поселення здобувачів освіти у  гуртожиток здійснюється рішенням директора коледжу за погодженням з органами студентсько-учнівського самоврядування та первинною профспілковою організацією здобувачів освіти на підставі ордерів. При поселенні зі здобувачем освіти укладається угода (контракт) на проживання. На підставі рішення про надання місць у гуртожитку за дорученням директора завідувач гуртожитку укладає угоду із здобувачами освіти на проживання і видає йому ордер, який є єдиною підставою для проживання у вказаному житловому місці.

Вхід до гуртожитку дозволяється на підставі перепусток.

Внутрішній розпорядок у гуртожитку встановлюється Правилами внутрішнього розпорядку гуртожитку. Мешканець гуртожитку повинен бути ознайомлений з Правилами внутрішнього розпорядку гуртожитку та правилами техніки безпеки, що має підтвердити підписом.

У гуртожитках працюють досвідчені фахівці: завідувачі гуртожитків, вихователь, денні та нічні чергові, технічний персонал, які створюють доброзичливу, теплу атмосферу та домашній затишок.

Організацію поселення та виселення здобувачів освіти здійснюють завідувачі гуртожитками  Вікторія Іванівна Тимків та  Ольга Миколаївна Забігач.

Умови проживання

Положенням про студентський гуртожиток Рогатинського аграрного фахового коледжу  визначено умови та правила проживання, права та обов’язки  його мешканців. 

У гуртожитках Рогатинського аграрного фахового коледжу створені та постійно підтримуються всі необхідні умови для проживання, повсякденної самостійної підготовки,  проведення годин дозвілля та активного відпочинку  молоді, турботи про власне здоров’я.

Систематичне оновлення матеріально-технічної бази сприяє постійному покращенню умов проживання. Приміщення гуртожитків обладнані відповідною побутовою технікою. Всі житлові кімнати укомплектовані необхідним твердим та м’яким інвентарем.

     У кожному гуртожитку є побутові та ванні кімнати, душові з безперебійним гарячим водопостачанням, пральні машини з сушарками, кімнати для батьків. На кожному поверсі - кухня та кімнати гігієни.

Для навчання та дозвілля мешканці послуговуються наявною Інтернет-мережею. У кімнатах самопідготовки мають змогу належно підготуватися до занять, у кімнатах відпочинку – взяти участь у тематичних виховних заходах, годинах спілкування, вечорах відпочинку, у комфортних умовах переглянути улюблені фільми та телепередачі, пограти в настільні ігри.

          Дирекція коледжу докладає максимальних зусиль, щоб створити мешканцям комфортні умови проживання та атмосферу затишного дому.

 

Виховна робота

Виховну роботу із здобувачами освіти у гуртожитках організовує досвідчений, творчий вихователь  Марія Романівна Лисак

     Виховний процес у гуртожитках здійснюється шляхом:

 – проведення виховної роботи з мешканцями на основі комплексного підходу, що є органічною складовою єдиного навчально-виховного процесу коледжу;

– залучення здобувачів освіти до активної різнобічної діяльності з урахуванням їх індивідуальних особливостей;

 – організації життя колективу гуртожитку на принципах самоврядування і самообслуговування;

– створення позитивного морально-психологічного мікроклімату;

– активної співпраці з батьками, громадськістю;

–  формування в здобувачів освіти здорового способу життя, організації дозвілля та змістовного відпочинку мешканців, наближення умов проживання до домашніх.

Специфікою виховної роботи у гуртожитках є те, що певна частина здобувачів освіти відірвана від сім’ї, тому створення для мешканців позитивного мікроклімату, родинної атмосфери є одним із її пріоритетів.

Виховання  молоді,  яка  проживає  в   гуртожитку –  процес  складний  і багатогранний. Він  вимагає від  вихователя  зваженого  відбору  виховних заходів та застосування нових  форм  роботи з організації  дозвілля  здобувачів освіти.

Матеріально-технічна база гуртожитків

     Активна та творча життєдіяльність здобувачів освіти у гуртожитку має величезний виховний потенціал. Допомога вихованцям у підготовці до занять, організація змістовного відпочинку,  самообслуговування в побуті, дотримання норм особистої гігієни – важливе завдання, що постає перед педагогічним колективом коледжу, працівниками гуртожитків.

     Значну частину мешканців гуртожитку становлять здобувачі освіти з числа дітей-сиріт та тих, які залишились без батьківського піклування; юнаки та дівчата з сімей, які опинились у кризових ситуаціях, вихованці дитячих будинків сімейного типу. Робота з цією категорією студентсько-учнівської молоді потребує особливого підходу, тактовності, чуйності, уважності, знань індивідуальних особливостей здобувачів освіти. Вихователь гуртожитку допомагає здобувачам освіти в особистісному зростанні, засвоєнні та прийнятті суспільних норм, цінностей, дотриманні засад духовного повноцінного буття.

     Основними напрямками виховної роботи у гуртожитку є:  національно-патріотичне,  морально–правове,  превентивне, гендерне, естетичне  та  трудове виховання. Головний принцип планування виховної роботи в гуртожитку – логічне продовження навчально-виховного процесу в коледжі,  тісно пов’язане з  навчанням  та позанавчальною  діяльністю  здобувачів освіти.

     У гуртожитках діють студентсько-учнівські  ради, які забезпечують активне життя здобувачів освіти. Ради гуртожитків, сформовані з найактивніших мешканців, допомагають вихователю організовувати дозвілля молоді, здійснюють контроль за дотриманням правил проживання, регулярно заслуховують на своїх засіданнях про нагальні проблеми та потреби мешканців, спільно напрацьовують механізми їх вирішення.

     У  гуртожитку  згідно плану  роботи  систематично  проводяться зустрічі з представниками правоохоронних органів, медичними працівниками та спеціалістами центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, з психологом та соціальним  педагогом коледжу.

    В рамках виховної роботи гуртожитків проводиться чимало цікавих і змістовних заходів інтелектуального, розважального та спортивного характеру.

     З метою збереження культурної та духовної спадщини у гуртожитках  створено музей «Бабусина світлиця», в якому знаходяться зразки українського національного одягу та народного побуту Опілля, функціонує кімната духовності.

     Перебуваючи у комфортній родинній атмосфері,  мешканці гуртожитку щоденно відчувають турботу, дружелюбність та допомогу з боку адміністрації, вихователя та працівників гуртожитків.

Фунціонування та життєдіяльність гуртожитків коледжу на постійному контролі в адміністрації навчального закладу – директора  Ігоря Васильовича Триніва, заступника директора з виховної роботи  Тетяни Степанівни Вергун, заступника директора з господарської роботи  Ігоря Васильовича Гривнака. Відповідно і забезпечення належних житлово-побутових умов, вирішення питань функціонування гуртожитків, як цілого студентсько-учнівського комплексу, знаходять місце в конкретних результатах роботи.

Оплата за проживання у гуртожитках розраховується відповідно до законодавства, тарифів та визначеного порядку розрахунків за комунальні послуги залежно від рівня створених комфортних умов, що надаються здобувачам освіти.

Print Friendly, PDF & Email
Меню
×