Активна та творча життєдіяльність здобувачів освіти у гуртожитку має величезний виховний потенціал. Допомога вихованцям у підготовці до занять, організація змістовного відпочинку, самообслуговування в побуті, дотримання норм особистої гігієни – важливе завдання, що постає перед педагогічним колективом коледжу, працівниками гуртожитків.
Значну частину мешканців гуртожитку становлять здобувачі освіти з числа дітей-сиріт та тих, які залишились без батьківського піклування; юнаки та дівчата з сімей, які опинились у кризових ситуаціях, вихованці дитячих будинків сімейного типу. Робота з цією категорією студентсько-учнівської молоді потребує особливого підходу, тактовності, чуйності, уважності, знань індивідуальних особливостей здобувачів освіти. Вихователь гуртожитку допомагає здобувачам освіти в особистісному зростанні, засвоєнні та прийнятті суспільних норм, цінностей, дотриманні засад духовного повноцінного буття.
Основними напрямками виховної роботи у гуртожитку є: національно-патріотичне, морально–правове, превентивне, гендерне, естетичне та трудове виховання. Головний принцип планування виховної роботи в гуртожитку – логічне продовження навчально-виховного процесу в коледжі, тісно пов’язане з навчанням та позанавчальною діяльністю здобувачів освіти.
У гуртожитках діють студентсько-учнівські ради, які забезпечують активне життя здобувачів освіти. Ради гуртожитків, сформовані з найактивніших мешканців, допомагають вихователю організовувати дозвілля молоді, здійснюють контроль за дотриманням правил проживання, регулярно заслуховують на своїх засіданнях про нагальні проблеми та потреби мешканців, спільно напрацьовують механізми їх вирішення.
У гуртожитку згідно плану роботи систематично проводяться зустрічі з представниками правоохоронних органів, медичними працівниками та спеціалістами центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, з психологом та соціальним педагогом коледжу.
В рамках виховної роботи гуртожитків проводиться чимало цікавих і змістовних заходів інтелектуального, розважального та спортивного характеру.
З метою збереження культурної та духовної спадщини у гуртожитках створено музей «Бабусина світлиця», в якому знаходяться зразки українського національного одягу та народного побуту Опілля, функціонує кімната духовності.
Перебуваючи у комфортній родинній атмосфері, мешканці гуртожитку щоденно відчувають турботу, дружелюбність та допомогу з боку адміністрації, вихователя та працівників гуртожитків.
Фунціонування та життєдіяльність гуртожитків коледжу на постійному контролі в адміністрації навчального закладу – директора Ігоря Васильовича Триніва, заступника директора з виховної роботи Тетяни Степанівни Вергун, заступника директора з господарської роботи Ігоря Васильовича Гривнака. Відповідно і забезпечення належних житлово-побутових умов, вирішення питань функціонування гуртожитків, як цілого студентсько-учнівського комплексу, знаходять місце в конкретних результатах роботи.
Оплата за проживання у гуртожитках розраховується відповідно до законодавства, тарифів та визначеного порядку розрахунків за комунальні послуги залежно від рівня створених комфортних умов, що надаються здобувачам освіти.